0
EN
case study

Amway Business Services Center

Określenie kierunku działań Employer Brandingowych w wyniku przeprowadzonych analiz i badań.

ikona

Jaki był problem?

Amway to jedna z największych na świecie firm sektora sprzedaży bezpośredniej. Oddział Amway w Polsce - Business Services Center w Krakowie zgłosił się do Socjomanii z problemem jakie działania należy podjąć oraz w jakich kanałach, aby zachęcić do rekrutacji w Amway BSC. Wyzwanie dotyczyło tego jak się wyróżnić na tle innych pracodawców i dotrzeć do potencjalnych kandydatów.

ikona

Rozwiązanie?

Konsultant Socjomanii zaproponował proces, którego celem było określenie co powinno znaleźć się w komunikacji Employer Brandingowej oraz w jakich kanałach. Proces został podzielony na 4 etapy.
 

Etap 1 - kick-off. Podczas spotkania kick-off przeprowadziliśmy rozeznanie dotychczas podejmowanych aktywności w zakresie Employer Brandingu oraz oferowanych benefitach dla pracowników. Często okazuje się, że firmy bardzo dużo robią w tym zakresie, jednak nie wybrzmiewa to w komunikacji. Podobnie było w tym przypadku.


Etap 2 - przygotowanie. Podczas tego etapu, Konsultant Socjomanii przygotował autorski kwestionariusz ankiety do przeprowadzenia wśród zrekrutowanych w ostatnich 6 miesiącach pracowników. Celem badania było pozyskanie wiedzy na temat tego na co nowo zrekrutowani pracownicy zwrócili uwagę, co ich przekonało do podjęcia pracy w Amway oraz gdzie poszukiwali informacji. Wnioski z ankiety posłużyły do wskazania kluczowych informacji, których poszukują potencjalni kandydaci do pracy.

 

Etap 3 - audyt i analiza dotychczasowych działań. Na tym etapie przeanalizowane zostały wzmianki w Internecie mówiące o firmie oraz dotychczasowe działania i komunikację Amway BSC, w celu sprawdzenia jakie informacje są dostępne w Internecie, co o firmie może się dowiedzieć przyszły pracownik poszukujący informacji na jej temat. Dodatkowo przeanalizowaliśmy działania konkurencji podejmowane w Internecie, wskazaliśmy dobre praktyki wychodząc poza branżę klienta oraz przeanalizowaliśmy raporty HR-owe mówiące o tym na co prawnicy z różnych pokoleń zwracają uwagę podczas rekrutacji, czym się kierują podczas podejmowania decyzji.

Etap 4 - spotkanie i warsztaty. Przedstawiliśmy Klientowi wyniki przeprowadzonego audytu. Pokazaliśmy zarówno dobre jak i złe praktyki w komunikacji Employer Brandingowej. Podczas warsztatów, wspólnie z zespołem Amway BSC, wypracowywaliśmy pomysły na to jak wykorzystać potrzeby i wiedzę o odbiorcach w komunikacji marki pracodawcy.

ikona

Efekty?

Konsultant Socjomanii pomógł działowi HR Amway BSC przeanalizować dotychczasowe działania oraz wypracować wnioski i dobre praktyki odnośnie dalszych kroków Employer Brandingowych. Klient po naszych działaniach podjął decyzję o rozwoju dwóch kanałów komunikacji posiadających największy potencjał oraz realizujących założone cele.

Masz pytania na temat naszych usług?
Zostaw nam kontakt do siebie

Zaznacz pole powyżej*

Bartłomiej Rak

[email protected]

696 024 082

Odezwę się w ciągu 24h

Na jakim etapie jesteś?