0
EN
case study

Wydawnictwo Nowa Era

Projekt rozwojowy dla ponad 50 redakatorów: usprawnienie procesu tworzenia materiałów content marketingowych na wybrane fanpage.

ikona

Jaki był problem?

Wydawnictwo Nowa Era borykało się z problemem braku spójności komunikacji na wielu fanpage’ach markowych oraz z procesem tworzenia i redagowania content marketingu. Marka potrzebowała wiedzy teoretycznej, jak i narzędziowej dla grupy redaktorów (osób, które odpowiadają za generowanie contentu i za jego poprawność merytoryczną) oraz dla marketingowców (odpowiedzialnych za dystrybucję tych treści). Do przeszkolenia firma wytypowała ponad 50 osób. WNE bardzo zależało, by szkolenie miało charakter warsztatowy i każdy z uczestników mógł sprawdzić zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce.  

ikona

Rozwiązanie?

Zaproponowaliśmy podział grup ze względu na funkcję (dział redaktorów i marketingowców) i stopień zaawansowania uczestników. Każdy z nich otrzymał interaktywną ankietę, która miała za zadanie zbadać ich poziom wiedzy z zakresu digital marketingu. Dzięki temu trener już przed szkoleniem wiedział, na jakie tematy musi poświęcić więcej czasu i jak spersonalizować pod daną grupę część warsztatową.

 

Szkolenia w poszczególnych grupach składały się z trzech bloków: 

1. taktyki (wprowadzenie do tematu content marketingu, narzędzi i formatów),

2. praktyki (jak tworzyć materiały),

3. inspiracji (generowanie pomysłów w oparciu o benchmarki), które całościowo miały za zadanie dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat Facebooka i tworzenia tam treści, badania potrzeb grupy docelowej oraz sprawnej dystrybucji treści. 


Po każdym z bloków na uczestników czekało ćwiczenie, które indywidualnie wykonywali na specjalnej platformie internetowej. Po szkoleniu trener sprawdzał zadania otwarte i do każdego z uczestników wysyłał indywidualny komentarz, w którym proponował rozwiązania lub pomagał rozwiązać problem. 

ikona

Efekty?

Dzięki podziałowi na grupy i wprowadzeniu ćwiczeń na specjalnej platformie, udało się przeszkolić dużą grupę uczestników, nie rezygnując z formy warsztatu. Każdy uczestnik miał szansę skonsultować swoje pomysły lub problemy dzięki indywidualnemu podejściu trenera i sprawdzaniu zadań po szkoleniu. 

Przeszkolonych ponad 50 redaktorów i marketingowców z WNE.

Widocznie usprawniony proces tworzenia content marketingu na wybrane fanpage.

Masz pytania na temat naszych usług?
Zostaw nam kontakt do siebie

Zaznacz pole powyżej*

Katarzyna Zięba

[email protected]

728 533 914

Odezwę się w ciągu 24h

Na jakim etapie jesteś?