0
EN
case study

Akademia Leona Koźmińskiego

Jak wykorzystać media społecznościowe dla potrzeb uczelni wyższej?

ikona

Jaki był problem?

Akademia Leona Koźmińskiego stoi wysoko w rankingach niepublicznych uczelni wyższych, tak w polskich, jak i europejskich. Od 16 lat niepodzielnie zajmuje 1 miejsce w swojej kategorii w rankingu „Perspektyw”. Nasza współpraca rozwijała się stopniowo. Zaczęliśmy od sesji konsultacji i doradztwa. Szybko jednak okazało się, że odpowiedzi na padające pytania rodzą kolejne. Wspólnie doszliśmy więc do wniosku, że konieczne jest przeprowadzenie głębszych analiz, a następnie stworzenie szczegółowej strategii komunikacji, która uwzględniać będzie szeroką grupę docelową uczelni.

ikona

Rozwiązanie?

Zaproponowaliśmy 7 etapowy plan działania. Począwszy od 3 stopniowego audytu (analiza danych zastanych we tym wszystkich obsługiwanych kanałach, analiza działań uczelni z rankingu Financial Times, ankieta przeprowadzona wśród dotychczasowych fanów oraz studentów), poprzez budowę strategii w oparciu o konkretne dane, cele biznesowe i komunikacyjne, aż po opracowanie taktyki i harmonogramu publikacji dla zaproponowanych narzędzi. Ostatnim etapem było przeprowadzenie udanej rekrutacji na osobę, które wesprze zasoby działu marketingu.

ikona

Efekty?

  • 15 300: liczba fanów rok po stworzeniu strategii (wzrost o 27%)
  • Strategia przyniosła istotne wytyczne co do kierunku prowadzonej komunikacji, ale także sposobu organizacji pracy wewnątrz zespołu.
  • Powstały szczegółowe wytyczne (jak godziny publikacji, dobór formatów, cross-promocja treści).
  • Jednym z naszych zadań była rekrutacja osoby do zarządzania mediami społecznościowymi, w trakcie procesu z obecnego zespołu wyłoniła się osoba posiadająca potrzebne kwalifikacje i co równie istotne, dużą wiedzę o uczelni wynikającą ze stażu pracy. To również dzięki takiemu rozwiązaniu Akademia Leona Koźmińskiego osiąga w social media takie efekty.

Masz pytania na temat naszych usług?
Zostaw nam kontakt do siebie

Zaznacz pole powyżej*

Katarzyna Zięba

[email protected]

728 533 914

Odezwę się w ciągu 24h

Na jakim etapie jesteś?