0
EN
case study

Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych

Warsztaty kreatywne w metodyce Design Thinking.

ikona

Jaki był problem?

Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych zgłosiło się do nas z potrzebą przeprowadzenia warsztatów kreatywnych, których celem byłoby zainspirowanie członków stowarzyszenia do myślenia z perspektywy rozwiązań dedykowanych konkretnym potrzebom odbiorców, integracja zespołu i wspólna praca w nowej metodyce kreatywnych technik design thinking. Klientowi zależało nie tylko, na wygenerowaniu pomysłów, jak SEL może się rozwinąć jako organizacja, ale przede wszystkim na wdrożeniu wiedzy z zakresu metodyki design thinking, którą członkowie stowarzyszenia, mogliby wykorzystać w swojej warsztatowej praktyce.

ikona

Rozwiązanie?

Proces jednodniowego spotkania został zbudowany w oparciu o metodykę design thinking i service design i wykorzystanie narzędzi i ćwiczeń warsztatowych dopasowanych pod członków stowarzyszenia. Warsztaty zakładały przejście przez cztery etapy procesu kreatywnego - fazę empatyzacji, definicji, ideacji i prototypowania. Wśród zaproponowanych ćwiczeń warsztatowych znalazły się m.in. persony, world cafe, Crazy Eights, How Might We, Dotmocracy. 

ikona

Efekty?

W trakcie trwania jednodniowych warsztatów udało się stworzyć 6 modeli person, a do każdej z nich zidentyfikowane obszary problemowe i wyzwania, ponad 100 pomysłów wygenerowanych w sesji ideacji i 6 prototypów low-fidelity wybranych rozwiązań. Podczas warsztatów facylitatorzy zadbali również o regularne sesje feedbackowe i przekazywanie wiedzy warsztatowej, którą członkowie stowarzyszenia będą mogli wykorzystywać w swoje pracy. Spotkanie jest początkiem procesu rozwoju SEL i zaplanowano kolejne kroki rozwojowe dla jego członków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinia klienta

Masz pytania na temat naszych usług?
Zostaw nam kontakt do siebie

Zaznacz pole powyżej*

Katarzyna Zięba

[email protected]

728 533 914

Odezwę się w ciągu 24h

Na jakim etapie jesteś?