0
EN

Blog o marketingu internetowym

Rodzice podglądają swoje dzieci za pomocą social mediów

Czy Wasi rodzice mają konta w serwisach społecznościowych? Nie ma w tym nic dziwnego - każdy chce mieć dodatkowy kontakt z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. No właśnie - rodziną… Pokusa jest wielka, bo dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Rozrywki z podglądaniem czy nawet śledzeniem swoich pociech. Oczywiście wszystko w dobrej wierze…

Czasy się zmieniają - kiedyś mówiło się wychodzę i będę o godzinie X. Potem z pomocą przyszła technologia SMS - zawsze można było napisać gdzie się jest, że się człowiek spóźni itd.. Teraz można się „zachecinować” :) Wydawać by się mogło, że sytuacja jest coraz lepsza - rozwój technologii powoduje, że komunikacja znacznie przyspiesza. Szybciej, więcej, dokładniej wiemy co się dzieje dookoła nas. Jest tylko jeden problem - nie zawsze chcemy żeby wiedzieli wszyscy, a nie każde narzędzie społecznościowe pozwala na dokonanie segmentacji kontaktów. Efekt?

Według badań przeprowadzonych przez OnePoll 55% rodziców używających mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, używa ich do śledzenia poczynań swoich dzieci. Dodatkowe 5% potwierdziło, że też by tak robili, gdyby wiedzieli jak… Jedenaście procent ankietowanych założyło konta w serwisach społecznościowych tylko w tym celu! 13% skorzystało z kont znajomych, żeby zobaczyć co słychać u własnych pociech. Podstępni rodzice :))

Na pytanie dlaczego tak postępują aż 36% zrzuciło winę na swoją nadopiekuńczość. Smutne jest to, że aż 24% osób odpowiedziało, że to jedyny sposób na pozyskanie informacji o własnych dzieciach (WTF?).

Momentami kontakty pomiędzy dziećmi i rodzicami na Facebooku przypominają kabaret - niektóre z nich można znaleźć na stronie: myparentsjoinedfacebook.com

Infografika z wynikami ankietyInfografika z wynikami ankiety

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?