0
EN
case study

Kupiec

Opracowanie i wdrożenie strategii działań marki w kanałach digital.

ikona

Jaki był problem?

Marka Kupiec zgłosiła się do Socjomanii z prośbą o weryfikację dotychczasowych działań marketingowych oraz przeprowadzenie audytu digital większości produktów z portoflio (m.in. wafle ryżowe i kukurydziane, kasze, ryże, płatki śniadaniowe, owsianki i inne produkty zbożowe dedykowane konsumentom). Klientowi zależało na tym, żeby ocenić potencjał komunikacji jego produktów w digitalu i pomóc w podjęciu decyzji o zmianie dotychczasowej strategii marketingowej realizowanej w tradycyjnym modelu w kierunku działań digital marketingowych.

ikona

Rozwiązanie?

Przeprowadziliśmy audyt komunikacji i potencjału produktów w sieci, po analizie opracowaliśmy strategię komunikacji marki wraz z zbudowaniem Person digital, określeniem sposobu komunikacji, roli kanałów i ekosystemu marki w digitalu. W czasie prac nad strategią wsparliśmy zespół merytorycznie prowadząc szkolenia i warsztaty ukierunkowane na wyrównanie wiedzy w zakresie digital marketingu i przygotowanie do zmian w strategii działań marketingowych. Przeprowadziliśmy również przetarg na agencję interaktywną, która odpowiedzialna była za wdrożenie nowej strategii i zrekrutowaliśmy pracownika do działu marketingowego marki. Objęliśmy markę stałą opieką konsultingową i strategiczną stale optymalizując zaplanowane działania i kontrolując realizację założonych celów. 

ikona

Efekty?

W trakcie trwającej 2 lata współpracy wsparliśmy markę w komunikacji rebrandingu i wdrożeniu nowych produktów na rynek, zrealizowaliśmy kilka przełomowych kampanii promocyjnych i zmieniliśmy model działań marki w digitalu. Wdrożyliśmy również nową stronę i zbudowaliśmy wspólnie program ambasadorski, który ukierunkowany jest na pozyskiwanie insightów konsumenckich bezpośrednio od użytkowników. Marka Kupiec wzmocniła swój wizerunek oraz zbudowała silne relacje z użytkownikami poprzez zastosowanie strategii zaangażowania i dialogu.

Masz pytania na temat naszych usług?
Zostaw nam kontakt do siebie

Zaznacz pole powyżej*

Katarzyna Zięba

[email protected]

728 533 914

Odezwę się w ciągu 24h

Na jakim etapie jesteś?