0
EN

Blog o marketingu internetowym

Czym jest MURAL?

Szukasz narzędzia do prowadzenia interaktywnych spotkań? Jeśli tak - zdecydowanie powinieneś zainteresować się MURALem. Dowiedz się, czym dokładnie jest ta aplikacja, komu może się przydać, a także poznaj różne sytuacje, w których możesz ją wykorzystać.

Czym jest MURAL?

MURAL to narzędzie dostępne online, przeznaczone do pracy zespołowej, w której zespoły pracują razem w czasie rzeczywistym (synchronicznie) lub asynchronicznie z wykorzystaniem wirtualnej tablicy. MURAL wspiera myślenie obrazowe, umożliwiając użytkownikom wizualizowanie procesów a także porządkowanie ich.

Zobacz krótkie nagranie, w którym Martyna opowiada o tym narzędziu ⤵

Możesz też zapoznać się z tablicą wykorzystaną w powyższym nagraniu.

🔍 Śmiało przybliżaj i oddalaj widok - dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiesz, jak wygląda to narzędzie od środka.

 

Komu może przydać się MURAL?

Mural przyda się wszystkim osobom, które odpowiadają za planowanie i prowadzenie interaktywnych spotkań. Narzędziem tym powinni zainteresować się szczególnie:

  • Liderzy zespołów
  • Osoby zarządzające projektem
  • Osoby prowadzące spotkania

Mural to także świetne narzędzie dla osób, które opowiadają o nowym pomyśle, uczą innych i chcą przekazać jakąś nową wiedzę. Dzięki MURALowi uczestnicy spotkania nie będą tylko biernymi słuchaczami, ale dosłownie “wejdą w świat” omawianego przez Ciebie tematu. 

Mural znakomicie sprawdzi się też u osób, które pracują indywidualnie i potrzebują ułożyć pewne elementy, zwizualizować je i uporządkować. Praca na nim ułatwia znajdowanie elementów wspólnych, tak zwane łączenie kropek. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się MURAL?

MURAL to przede wszystkim świetne narzędzie do prowadzenia spotkań i warsztatów. Niezależnie od tego, jaki rodzaj spotkania planujesz przeprowadzić, czy będzie to spotkanie ideacyjne, na którym generujesz nowe pomysły, czy spotkanie retrospektywne, podsumowujące pewien etap projektu, aplikacja umożliwi zaprojektowanie spotkania tak, aby było ono jak najbardziej efektywne.

MURAL, oprócz możliwości przedstawienia tematu i zobrazowania go na wirtualnej tablicy, daje również możliwość zaangażowania uczestników, poprzez wspólne kreowanie przestrzeni tablicy czy poprzez użycie funkcji wpływających na organizację spotkania, takich jak śledzenie ekranu facylitatora czy głosowanie. 

MURAL idealnie sprawdzi się więc, gdy:

  • Prowadzisz spotkanie lub warsztat,
  • Opowiadasz o nowym pomyśle,
  • Szkolisz innych,
  • Pracujesz nad projektem grupowo i szukasz narzędzia zarówno do pracy synchronicznej jak i asynchronicznej,
  • Pracujesz nad projektem indywidualnie i szukasz narzędzia, które umożliwi Ci wizualizowanie i układanie pewnych elementów,
  • Twój zespół pracuje zdalnie lub hybrydowo i szukasz narzędzia dostępnego online, które usprawni waszą komunikację i ułatwi Wam wzajemne zrozumienie się.

 

Co możemy Ci zaproponować?

Jeśli zainteresował Cię temat MURALa i chciałbyś bliżej poznać to narzędzie, zachęcamy Cię do skorzystania z naszego kursu online Mural & prowadzenie interaktywnych spotkań dla praktyków.

Dowiesz się na nim:

👉 Jak planować, projektować i przygotowywać spotkania interaktywne (w tym szczególnie spotkania online) - o co zadbać na początku, jak zaprosić uczestników i jak zwiększyć efektywność planowanych spotkań.

👉 Czym jest MURAL i jak wykorzystać to narzędzie do przeprowadzenia spotkania biznesowego, strategicznego, zespołowego, feedbackowego, ideacyjnego, retrospektywnego i wielu innych formatów warsztatowych.

👉 Jak MURAL może pomóc w codziennej pracy managera. Poznasz przykładowe sposoby wykorzystania MURALa nie tylko na spotkaniach z zespołem, ale również w swojej pracy.

👉 Poznasz MURALa krok po kroku - od podstawowej nawigacji po narzędziu, po tworzenie i zarządzanie interaktywnymi tablicami.

👉 Dowiesz się jak korzystać z gotowych szablonów i tworzyć własne biblioteki.

👉 Zobaczysz, jak szybko i efektownie zaprojektować MURALa na cele Twojego warsztatu. Działamy na realnych przykładach i inspiracjach, które możesz wykorzystać potem w swojej pracy.

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?