0
EN

Blog o marketingu internetowym

28 grudnia 2012 | Justyna Kwiecień

Social Media w 2012 - krótki przegląd roku

Grudzień 2012 - czas, w którym wszystkie bardziej lub mniej znaczące marki tworzą podsumowania swoich działań, czy to w formie infografik czy video. Aby móc je szybko przejrzeć i mieć w jednym miejscu, zdecydowaliśmy się zebrać te najważniejsze i najciekawsze. Jeżeli uważacie, że brakuje tu jakiejś marki i jej „2012 - year in review” - dopiszcie w komentarzu, a chętnie ją umieścimy w artykule! :)

Social Media - miesiąc po miesiącu

Na początek bardzo ciekawa infografika The State of Social Media 2012”, obrazująca właśnie najważniejsze wydarzenia w mediach społecznościowych - w każdym miesiącu. Powstała ona dzięki The SEO Company we współpracy z Nowsourcing.

Jest dość obszerna, więc pokażę tylko 3 miesiące. Całość można obejrzeć TUTAJ.

The State of Social Media 2012The State of Social Media 2012

Również na HuffingtonPost powstało bardzo obszerne podsumowanie, w artykule 100 Fascinating Social Media Statistics and Figures From 2012

Za podsumowaniem stworzono również infografikę :)
The State of Social Media 2012The State of Social Media 2012

Facebook

Jeśli statystyki i podsumowania, to nie mogło zabraknąć Socialbakers i infografiki How Facebook Has Developed over the Last Three Years. Wszystkie najważniejsze dane i ich stosunek do poprzednich lat widać jak na dłoni. Zresztą, zobaczcie sami:

How Facebook Has Developed over the Last Three YearsHow Facebook Has Developed over the Last Three Years

Sam Facebook dał w tym roku możliwość szybkiego przeglądu najważniejszych wydarzeń dla wszystkich swoich użytkowników, czyli „Year in review”. Jak to wygląda? 12 grudnia był wręcz wysyp przykładów, ale podrzucę fotkę w razie czego :)

Year in reviewYear in review

Na fanpage Facebook'a, można zobaczyć bardzo przyjemne dla oka infografiki, obrazujące główne trendy w USA, czyli 2012 Trends: United States. Dla przykładu podaję poniżej kategorię „Check-ins”, czyli miejsca gdzie najczęściej meldowano się na Facebooku:
1. Times Square, New York
2. Disneyland, California
3. AT&T Park, California

Year in reviewYear in review

Youtube

Podsumowania 2012 nie miałyby większego sensu, gdyby zabrakło w nich najpopularniejszych filmów, które oglądaliśmy na Youtube. Zacznijmy od faktu, że słynne „GANGAN STYLE” zespołu PSY, przekroczyło magiczną barierę miliarda wyświetleń:

PSY - GANGAM STYLEPSY - GANGAM STYLE

Powstało również podsumowanie najpopularniejszych filmów z 2012 roku. Za podkład muzyczny służy zaś…„Gangnam Style”<- to pozostawiam już Waszej ocenie :)

Twitter

Twitter również dał kilka opcji dla swoich użytkowników, jeśli idzie o podsumowanie roku 2012. Można sprawdzić te najpopularniejsze, czyli „Golden Tweets”, „Pulse of the planet”, generujący rozmowy, które przyczyniły się do największej liczby „Retweets” i „Tweets”, a także: „Only on Twitter”, „Trends”, „New Voices” oraz „Your year on Twitter”.

2012 Year on Twitter2012 Year on Twitter

Google

Google - wyszukiwarka - nie Google+ ;). Trwający 2 minuty i 46 sekund filmik na Youtube o tytule Zeitgeist 2012: Year In Review , z piosenką „All I Want” wykonania Kodaline, jest naprawdę rewelacyjnym i nieco nawet wzruszającym podsumowaniem tego, czego szukaliśmy w Google w 2012 roku. A trochę szukaliśmy: 1,2 biliona zapytań w 146 językach:

Instagram

2012 rokiem Instagramu? Dość odważna wypowiedź, ale biorąc pod uwagę dane statystyczne oraz potencjał aplikacji - można się zgodzić - przynajmniej po części :). O fenomenie Instagramu w 2012 roku pisze SocialMediaToday w artykule: „Why 2012 Still Belongs To Instagram”.
Skoro o liczbach mowa, nie obejdzie się bez infografiki:

Why 2012 Still Belongs To InstagramWhy 2012 Still Belongs To Instagram

Duży potencjał Instagramu widać również we wspomnianej już analizie Facebooka, „2012 Trends: United States” w kategorii „Technology”:

Why 2012 Still Belongs To InstagramWhy 2012 Still Belongs To Instagram

Pinterest

Pinterest już ponad miesiąc temu zaczął robić dość fajną rzecz, a mianowicie „Pinspiration” na 30 dni, czyli coś na wzór naszego kalendarza adwentowego. Jak prawie wszystko na Pintereście - wygląda to bardzo fajnie i estetycznie:

PinspirationPinspiration

DailyDot pokusił się również o stworzenie listy 10 najbardziej wpływowych osób właśnie na Pinterest: The top 10 most influential people on Pinterest in 2012

LinkedIn

W 2012 roku zmienił się również LinkedIn. Zmiany zaszły zarówno na poziomie profilu:
LinkedIn profileLinkedIn profile

Jak i na poziomie strony głównej:
LinkedIn homepageLinkedIn homepage

Na Slideshare możemy również zobaczyć najlepsze profile firmowe na LinkedIn:
Walt Disney na |LinkedInWalt Disney na |LinkedIn

I na koniec:)

Wisienka na torcie :), czyli Social Media Revolution 2012:

PinspirationPinspiration

Pozostaje nam najważniejsze, czyli życzyć szczęśliwego nowego roku! Oby ten 2013 rok obfitował w jeszcze więcej pozytywnym wydarzeń! :)
Życzy cały zespół Socjomanii! :)

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?