0
EN

Blog o marketingu internetowym

27 marca 2020 | Łukasz Dębski

Szkolenia online w Socjomanii

W obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej możemy zauważyć, że praca zdalna to dla większości firm nie plan na kilka następnych lat, lecz plan do zrealizowania jak najszybciej - zostaliśmy do tego zmuszeni i to dzieje się już teraz! Ale praca z domu to jedno a zdobywanie kolejnych kompetencji w szybko zmieniającym się świecie cyfrowym to drugie. Jak najlepiej uczyć się nowych kompetencji?

Kilka dni temu zadałem na swoim profilu osobowym na LinkedIn pytanie, czy obserwujący mnie wiedzą, czym jest LMS. Kilka osób odpowiedziało twierdząco, co mnie bardzo cieszy. Jednak duża część z ok 1700 osób, które widziały post, mogła nie kojarzyć tego terminu. Spieszę go wytłumaczyć.

Wg. Wikipedii, LMS, czyli Learning Management System to ogólna nazwa narzędzi, które pomagają w zarządzaniu aktywnością szkoleniową i kompetencjami w organizacji. Dają one możliwość łatwego zapisywania się pracowników na kursy, a np. działowi HR możliwość łatwego śledzenia postępu szkolenia czy aktywności kursanta.

W Socjomanii od 3 lat korzystamy z bardzo przyjaznego systemu LMS, jakim jest Pathwright

Umożliwia on tworzenie dla naszych Klientów dedykowanych kursów, na podstawie których pracownicy zapoznają się szczegółowo z tematami dotyczącymi LinkedIn, Digital Marketingu czy reklamy na Facebooku i Instagramie.

W Pathwright tworzymy „ścieżkę edukacji”, czyli kilka lub kilkanaście kroków, które powinien przejść kursant, aby ukończyć zajęcia. Nasza ścieżka najczęściej składa się z poniższych punktów:

  • na początku dostarczamy wiedzę obligatoryjną (w różnych formatach: video, prezentacja, artykuł itp.), która jest konieczna do tego, aby rozpocząć kurs i np. wyrównać poziom wiedzy o narzędziu czy zagadnieniu.

  • tworzymy właściwy kurs, który składa się nie tylko z prezentacji, ale także możliwości dodania PDF, linka do artykułu, zachęcenia kursanta do dodania materiału [np. zrealizowane ćwiczenie], przesłuchania podcastu czy wzięcia udziału w quizie!

  • na końcu kursant ma możliwość pobrania prezentacji na swój komputer, aby móc przeglądać ją w odpowiednim dla siebie czasie. Serwujemy mu także dodatkowe materiały, z którymi może zapoznać się po przejściu kursu.

Uruchomienie kursu przez kursanta jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu i administrator przypisuje do użytkownika kurs. I już! Kursy uruchomić można zawsze, kiedy tylko mamy na to czas, a bardzo przydatną dla kursanta opcją jest to, że kursy dostępne są zarówno w wersji desktop, jak i mobile.

Szkolenia online z certyfikatem? Tak, dla niektórych naszych szkoleń, tych, w których jest test końcowy sprawdzający wiedzę, wystawiamy certyfikat. Certyfikat jest również w wersji online, dzięki temu łatwo można dodać go do swojego profilu na LinkedIn!

 

Aktualnie Socjomania z części prowadzonych szkoleń stworzyła wersje online i dodała na platformę Pathwright (online.socjomania.pl), dzięki czemu każdy zainteresowany może nadal dokształcać się, kiedy tylko sobie tego życzy! Za 1-2 tygodnie wszystkie oferowane przez nas kursy będą mogły odbywać się online!

Pierwszy dedykowany kurs online stworzony przez Szymona, dotyczy reklamy na Instagramie i Facebooku. Ilość zakupów tego kursu przekonała nas, że szkolenia online to krok w dobrą stronę.

Zapraszam na stronę Socjomanii, aby zapoznać się z ofertą i zapisać na kurs :)

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?