0
EN

Blog o marketingu internetowym

Akademia Socjomanii - program rozwojowy nowych Socjomaniaków

W Socjomanii oficjalnie wystartowaliśmy z pierwszą edycją programu rozwojowego dla nowych pracowników. Jest to nasza odpowiedź na identyfikowanie talentów, którym chcemy umożliwić dalszy rozwój. Poznaj ideę naszego projektu i kryteria przyjęcia do programu.

Czym jest Akademia Socjomanii?

Jest to program rozwojowy dla pracowników, którzy chcą się rozwijać pod skrzydłami ekspertów. Akademia nie jest stażem, praktyką czy kursem - to praca u nas, która rozpoczyna się od intensywnego rozwoju i nauki. 

Utworzenie Akademii to nasza odpowiedź na identyfikację talentów, którym chcemy pomóc się rozwijać. Działanie na rzecz dzielenia się wiedzą jest dla nas ważne, ponieważ jest zgodne z naszym SocjoDNA - utworzonym przez nas zbiórem wartości, które sprawiają, że nasz zespół działa efektywnie i sprawnie. Kierujemy się nim na co dzień w naszej pracy i nazywamy go naszym systemem operacyjnym, ponieważ jest to coś, czego nie widać, gdy dobrze funkcjonuje i jednocześnie coś, co kształtuje naszą współpracę, atmosferę i kulturę.

 

“The thing about an ‘Operating System is that you’re never ever supposed to see it. And the only mission in life of an Operating System is to help those programs run.” 
~ Linus Torvalds, creator of Linux

 

W SocjoDNA wysoką pozycję zajmuje właśnie rozwój, który definiujemy jako nieustanne szukanie możliwości na poszerzanie swoich kompetencji, ale również jako odpowiedzialność za dzielenie się wiedzą z innymi i znalezienie sposobu na jej skuteczne przekazanie. Kierując się tą wartością podjęliśmy decyzję, że do naszej organizacji oprócz najlepszych ekspertów z danych dziedzin, chcemy zaprosić również ambitne osoby z potencjałem i wiedzą, które z naszym wsparciem rozwiną się do liderów branży.  

 

Jakie są kryteria przyjęcia do programu?

Kandydat do programu Akademii Socjomanii powinien udowodnić swoje chęci rozwoju i poszukiwania nowych kierunków, być zorganizowanym członkiem zespołu i chcieć faktycznie działać na rzecz realizacji swoich celów. Taka osoba:

✔  posiada talenty związane z samorozwojem, uczeniem się, zbieraniem informacji
✔  aktywnie działa nad swoim rozwojem, na przykład poprzez czynny udział w wydarzeniach czy projektach, które jej go umożliwiają
✔  ma potwierdzone kompetencje samoorganizacji i zarządzania swoim czasem i zainteresowaniami
✔  posiada ukończone kursy, szkolenia i certyfikaty związane z zainteresowaniami i kierunkiem rozwoju

Rekrutacja nowego pracownika jest zaplanowana u nas w taki sposób, aby te cechy wychwycić. Weryfikujemy to między innymi poprzez zadanie rekrutacyjne, które wykonane na wysokim poziomie skrupulatności, udowadnia kompetencje kreatywności, biznesowego myślenia, praktycznego wykorzystywania nowej wiedzy i zdolności efektywnego uczenia się. Te kompetencje będą kluczowe, aby aktywnie i produktywnie uczestniczyć w programie.

 

Kim są uczestnicy Akademii Socjomanii?

Chcemy inspirować się najlepszymi, a jeśli chodzi o edukację, Finlandia zdecydowanie służy jako wzór. Jej system edukacji jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie, a jedną z jego kluczowych cech jest zapewnienie równych szans wszystkim uczniom.  Za priorytet uznaje się tam wspieranie ucznia w osiąganiu pełni jego możliwości, nieustannie zachęca się go do pogłębiania jego zainteresowań i pasji. 

Chcemy, aby uczestnicy naszego programu rozwojowego dążyli do bycia ekspertami, osobami wykwalifikowanymi, zręcznymi, zwinnymi, sprawczymi, zdolnymi i doświadczonymi. W Finlandii taką osobę określa się słowem Taitava. Nazwaliśmy więc tak uczestnika naszego programu, bo to dokładnie te cechy, których szukamy, i których rozwój będziemy wspierać.

 

Taitava ( z języka fińskiego) oznacza adepta, dążącego do bycia ekspertem wykwalifikowanym, zręcznym, zwinnym, sprawczym, zdolnym, doświadczonym, kompetentnym, biegłym.

 

Jak wygląda pierwsza edycja programu rozwojowego?

Inauguracyjna ścieżka została zaplanowana na okres dwunastu miesięcy intensywnej nauki, a sam program podzielony został na trzy etapy, podczas których uczestnik otrzymuje dostęp do: 

💡 wszystkich naszych kursów, 
💡 pracy z naszymi ekspertami, 
💡 dodatkowych szkoleń i prywatnych zbiorów merytorycznych, 
💡 lekcji angielskiego, 
💡 współpracy nad naszymi projektami oraz możliwości ich obserwacji.

Pierwsza edycja ruszyła u nas wraz z początkiem marca i będzie ona skupiona w tematyce Digital Innovation, a także rozwoju kompetencji z zakresu projektowania i optymalizacji usług oraz procesów. To właśnie te tematy znajdują się w obszarze, w którym będę dążyć do zostania ekspertem.

 

 

Z dumą mogę przedstawiać się jako pierwszy uczestnik Akademii Socjomanii i jestem przekonana, że będzie to czas ogromnego rozwoju i proaktywnego szukania możliwości na zdobycie nowej wiedzy, zarówno w mojej specjalizacji jak i w nowych obszarach.  Wierzę również, że sama będę mogła podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z organizacją, a możliwość rozwoju będzie obustronna. Nie mogę się doczekać wzajemnego poszerzania horyzontów i budowania nowych kompetencji.


Specjalizuję się w tematyce Industrial Design i jako projektantka tworzę innowacyjne rozwiązania skoncentrowane na użytkowniku. Wierzę, że “dobry design” rozwiązuje realne problemy użytkowników i wprowadza innowacje na rynek. Moje dotychczasowe doświadczenie opiera się na produkcie fizycznym, gdzie uczestniczyłam w procesie powstawania produktów od fazy koncepcyjnej po fazę wdrożenia. Zachodzące jednak zmiany i coraz popularniejsze zjawisko serwityzacji, czyli przyjęcia optyki, że każde dobro oferowane przez firmę jest usługą, stanowiącą całość wrażeń, emocji i interakcji (również produkty, koncepty czy procesy), skłoniły mnie do poszerzenia moich umiejętności i wgłębienia się w metodykę Service Design. Liczę, że ta szersza perspektywa projektowania oraz rozwój kompetencji w zakresie pracy z innowacją, również tą digital, otworzy przede mną nowe możliwości na tworzenie całościowych, kompletnych doświadczeń użytkownika.

 

Poczytaj więcej...

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Digital Innowacja, która będzie głównym tematem pierwszej edycji Akademii, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem Martyny - Czym jest digital innowacja dla nas w Socjomanii

 

Jesteś zainteresowany Akademią?

Jeśli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany i chciałbyś dołączyć do Akademii Socjomanii - obserwuj nasze social media, na których będziemy informować o kolejnych edycjach Akademii i postępach obecnej ścieżki.


 

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?