0
EN

Blog o marketingu internetowym

Jak uzyskać dofinansowanie do szkoleń Socjomanii?

🔎 [Aktualizacja artykułu: 02.2024]
W Socjomanii mocno stawiamy na rozwój i dzielenie się wiedzą. Nie tylko wewnętrznie, ale przede wszystkim zewnętrznie z naszymi klientami, uczestnikami naszych szkoleń dedykowanych i kursów online. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę jak i skąd możesz pozyskać dodatkowe środki na naukę z nami.

Na jakie szkolenia i kursy Socjomanii możesz uzyskać dofinansowanie?

Realizujemy wszystkie nasze usługi szkoleniowe w ramach dofinansowań: kursy online, szkolenia online na żywo, a także szkolenia dedykowane dla zespołów. :) 

W naszej ofercie znajdziesz szkolenia i kursy z zakresu m.in. z Digital Marketingu, Social Media Marketingu, Design Thinking, projektowania ścieżek klientów czy z efektywnego prowadzenia spotkań i warsztatów. Pełną listę szkoleń możesz sprawdzić tutaj: https://socjomania.pl/szkolenia-otwarte

 

Skąd i jak pozyskać dofinansowanie? 

1. Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część Funduszu Pracy. W myśl KFS jest wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Z inicjatywą udziału w dowolnym szkoleniu może wystąpić pracownik jak i przełożony. Jedynym warunkiem, do uzyskania dofinansowania jest zatrudnianie chociaż jednej osoby na pełen lub część etatu. 

„Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie pracy z powodu braku dopasowania kompetencji pracowników do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki.”

Kto może starać się o dofinansowanie?

KFS adresowany jest zarówno do pracowników jak i pracodawców, którzy chcieliby skorzystać z różnych form kształcenia ustawicznego.

O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego może wystąpić:

  • każda jednostka organizacyjna (również nieposiadająca osobowości prawnej),

  • osoba fizyczna,

jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika.

Nie ma znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy, a także czy jest to praca na pełen czy część etatu.

(https://www.gov.pl/web/rodzina/krajowy-fundusz-szkoleniowy-fundusz-pracy)

 

Ile wynosi dofinansowanie?

• 80% kosztów kształcenia ustawicznego (pracodawca musi wnieść wkład własny w wysokości 20%);

• 100% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób.

Uwaga! Całość dofinansowania środkami KFS nie może przekroczyć wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Informację o wysokości środków oraz priorytety wydatkowania KFS na 2024 rok możesz sprawdzić tutaj: https://www.gov.pl/web/rodzina/kfs-2024

Jak można uzyskać dofinansowanie?

Wystarczy kilka kroków :)

Krok 1: Wybierz kurs/szkolenie, z którego chcesz skorzystać.

Listę naszych kursów online, szkoleń na żywo online znajdziesz tutaj. Jeśli jesteś zainteresowana/y szkoleniem dedykowanym dla swoich pracowników również możesz zawnioskować o szkolenie dla kilku/kulkunastu osób ze swojej firmy. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły :)

Krok 2: Złóż wniosek w odpowiednim Powiatowym Urzędzie Pracy i poczekaj na decyzje (ok. 30 dni). Każdy Urząd posiada swoje wzory wniosków dlatego ważne jest, aby właśnie tam pobrać niezbędne dokumenty.

Krok 3: Podpisanie umowy z Urzędem / Socjomanią

Krok 4: Realizacja szkolenia/kursu oraz dostarczenie dokumentów do Powiatowego Urzędu Pracy po odbytym szkoleniu / kursie

Krok 5: Płatność zgodnie z zapisami umowy
 

*Najprawodpodobniej będziesz potrzebować od nas informacji o programie kursu, liczbie godzin itp. - wszystkie te informacje znajdziesz na naszej stronie https://socjomania.pl/szkolenia-otwarte, a jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania - napisz do nas: [email protected] :) 


Kiedy można złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioski można składać przez cały rok, jednak niektóre Urzędy prowadzą nabór wniosków w kilku transzach. Na każdą taką transzę dostępna jest oddzielna pula środków. Najlepiej skontaktować się ze swoim Urzędem, aby sprawdzić kiedy prowadzony jest nabór wniosków.

Poza KFS dofinansowanie można uzyskać również korzystając z Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Informacje o tym jak złożyć wniosek i pozyskać środki znajdziesz poniżej.

2. Baza Usług Rozwojowych (BUR)

Obok KFS, dofinansowanie można uzyskać również korzystając z BUR (https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/informacje-o-bazie-uslug-rozwojowych). Wysokość dofinansowania zależy od regionu, w którym zarejestrowana jest Twoja działalność oraz od wielkości Twojego przedsiębiorstwa.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to platforma, na której znajdują się informacje o szkoleniach i usługach rozwojowych, do których możesz otrzymać dofinansowanie. Znajdziesz tam spis wszystkich szkoleń spełniających odpowiednie kryteria wraz z ich harmonogramem.

Kto może starać się o dofinansowanie?

Z dofinansowania mogą skorzystać mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z 16 województw w Polsce. O dofinansowanie mogą się ubiegać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.


Jak uzyskać dofinansowanie z BUR?

Krok 1: Wejdź na stronę https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj i wyszukaj szkolenie, które Cię interesuje. Możesz to zrobić również szukając bezpośrednio po dostawcy, czyli Socjomanii.

Krok 2: Zarejestruj się. 

Krok 3: Zgłoś się do operatora Twojego województwa, który pomoże Ci pozyskać dofinansowanie. Pomoże Ci również z uzupełnieniem wniosku i wskaże wysokość dofinansowania. Zostanie Ci nadany również od razu numer ID. Lista operatorów jest dostępna tutaj: https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/component/site/site/dofinansowania-bur/

Krok 4: Zapisz się na szkolenie poprzez stronę BUR (patrz krok 1).

Krok 5: Zrealizuj szkolenie oraz oceń je poprzez BUR.

Krok 6: Płatność - dofinansowanie z BUR.

 

Rozliczenie szkolenia odbywa się na 2 sposoby: 

🔵 poprzez bony na szkolenie
🔵 poprzez refundację kosztów szkolenia

Szczegóły rozliczenia zależą od regionu, w którym otrzymałeś dofinansowanie. 


Czy są możliwe inne projekty? 

Oczywiście. Obok KFS czy BUR, dofinansowanie na szkolenia można uzyskać również z innych programów rozwojowych realizowanych w ramach funduszy europejskich. Warto skontaktować się z operatorami w danym województwie, aby poznać aktualne projekty i wymagania w nich zawarte. W poprzednich latach współpracowaliśmy m.in. z Instytutem Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT, Stowarzyszeniem POWER, PFRON, i innymi, jak również współpracujemy obecnie z beneficjentami programu PO WER.  

Warto śledzić na bieżąco te możliwości, a najlepiej być w stałym kontakcie ze swoim Urzędem Pracy czy operatorem, aby skorzystać z aktualnych naborów. :)

Co dalej?

Jeśli po przeczytaniu tej krótkiej ściągi pojawiły się jakieś pytania, bądź trafiłeś na inny program - napisz na [email protected]. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i podpowiedzieć co nieco w kontekście dofinansowań szkoleń w Socjomanii. :)

Do zobaczenia na szkoleniu / kursie!

 

Potrzebujesz pomocy i informacji dotyczących dofinansowania?

Wypełnij poniższą ankietę i zostaw kontakt do siebie, a nasz konsultant się z Tobą skontaktuje.*

*Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, kliknij w link: <<ankieta>> i przejdź do ankiety - będzie Ci ją wygodniej uzupełnić. :)

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?