0
EN

Blog o marketingu internetowym

13 października 2022 | Anna Dudek

Najnowsze kursy online Socjomanii - zobacz przykładowe lekcje!

W Socjomanii od zawsze dzielimy się wiedzą, kompetencjami i dobrymi praktykami od naszych trenerów z tematów, nad którymi pracujemy z naszymi klientami. Naszym celem jest pomoc innym w zdobywaniu wiedzy i pozyskiwaniu nowych umiejętności. Właśnie dlatego poszerzyliśmy ofertę Socjomanii o 3 nowe kursy online!

Kursy wideo online - nauka zdalna 

To kursy online osadzone na platformie e-learningowej Socjomanii. Kursy mają formę nagrań wideo oraz materiałów dodatkowych: prezentacji, linków, poradników i testów wiedzy. Uczestnicy otrzymują dostęp do kursu na rok i w tym czasie mogą w dowolnym tempie przechodzić przez wybrane lekcje (a także do nich wracać). Po ukończonym kursie każdy uczestnik otrzymuje elektroniczny, imienny certyfikat, który można podpiąć pod swój prywatny profil na LinkedIn. 

Kursy online Socjomanii - co nowego?

Rozwój nowych technologii i szybko zmieniający się rynek pracy wymaga stałego podnoszenia swoich kompetencji. 

Nasza oferta szkoleniowa poszerzyła się o 3 nowe kursy online: 

🔍 Śmiało scrolluj widok - dzięki temu zobaczysz, jak wygląda nasza platforma e-learningowa.

Dokładny opis kursów i przykładowe lekcje znajdziesz poniżej. 

 

Mural & prowadzenie interaktywnych spotkań dla praktyków 

Planowanie i prowadzenie interaktywnych spotkań jest jedną z niezbędnych kompetencji liderów, managerów, trenerów, ale i ekspertów w każdej organizacji. Naucz się tego z nami w interaktywnym narzędziu MURAL.

Czym jest MURAL? To interaktywna tablica online do współtworzenia. Możesz ją wykorzystać nie tylko do planowania i prowadzenia spotkań interaktywnych, ale także pomoże Ci w utrzymaniu stałego zaangażowania uczestników podczas spotkania lub warsztatu.

Czego się nauczysz?

 • Jak planować, projektować i przygotowywać spotkania interaktywne (w tym szczególnie spotkania online).
 • Czym jest MURAL i jak wykorzystać to narzędzie do przeprowadzenia spotkania biznesowego, strategicznego, zespołowego, feedbackowego, ideacyjnego, retrospektywnego i wielu więcej formatów warsztatowych.
 • Poznasz przykładowe sposoby wykorzystania MURALa nie tylko na spotkaniach z zespołem, ale również w swojej pracy.
 • Poznasz MURALa krok po kroku - od podstawowej nawigacji po narzędziu, po tworzenie i zarządzanie interaktywnych tablic, ich projektowanie i wykorzystywanie funkcji interaktywnych.
 • Dowiesz się, jak przyspieszyć i ułatwić swoją pracę w MURALu oraz jak współpracować w nim ze swoim zespołem.
 • Dowiesz się, jak zaprojektować MURALa na cele Twojego warsztatu. 
 • FAQ - poznasz najczęstsze problemy osób prowadzących spotkania wraz z szybką podpowiedzią, jak je rozwiązać, nie tracąc przy tym energii i celu spotkania.

Lekcja: Jak MURAL może pomóc w codziennej pracy? Przykłady wykorzystania.

„W tym kursie starałam się przekazać różnorodne doświadczenia praktyczne, jak przygotować (siebie) i spotkanie online, wykorzystując wszystkie opcje narzędzia MURAL, które pomaga przeprowadzić efektywniejsze i bardziej angażujące spotkanie online. Jeśli szukasz krok po kroku praktycznych wskazówek, jak przeprowadzić burzę mózgów, głosowanie, zaprojektować uniwersalny szablon pod Twoje spotkania - myślę, że to idealny kurs dla Ciebie.”

Martyna Tarnawska, autorka kursu & Digital Innovation Lead w Socjomanii


Zobacz pełny program kursu “Mural & prowadzenie interaktywnych spotkań

 

Społeczności Online

Społeczności to najlepszy kapitał, w jaki może zainwestować organizacja. Tym bardziej teraz, gdy jako społeczeństwo przeszliśmy długą i trudną izolację. Narzucony dystans i potrzeba wsparcia i kontaktu wzmocniły chęć poszukiwania w Internecie miejsc wymiany doświadczeń, wzajemnej pomocy i dyskusji.

Można zaryzykować śmiałe stwierdzenie, że nie ma (i być może nie będzie) lepszego czasu na stworzenie niezwykle zaangażowanej społeczności i pozyskanie realnej wartości dla firmy w jednym lub nawet kilku obszarach, takich jak rozwój produktu, obsługa klienta, rozwój relacji z klientem (często prowadzący do pozyskania adwokatów marki/organizacji), rozwój pracowników (kompetencje, wymiana wiedzy, wsparcie).

Czego się nauczysz? 

 • Dowiesz się, jak projektować, budować i prowadzić społeczności biznesowe.
 • Poznasz taktyki doboru celu społeczności, jej profilu grupy docelowej, doboru tematyki i formatów treści.
 • Dowiesz się, jakie decyzje strategiczne wcześniej podjąć, a następnie jak założyć i rozwijać swoją grupę.
 • Dowiesz się, jak przeprowadzić poprawnie proces wdrożenia (onboarding) nowych członków do społeczności, 
 • Co zrobić gdy zaangażowanie uczestników jest na poziomie niższym niż na zaplanowanym.

Lekcja: Po co tworzyć społeczność? Przegląd celów społeczności 

„Dwa lata współtworzenia społeczności, wiele lat obserwacji i wsparcia różnych grup nauczyło mnie jednego: Nie ma uniwersalnej recepty na stworzenie społeczności. Dlatego wraz z drugą Martyną postanowiłyśmy stworzyć kurs, w którym opowiemy jak znaleźć kamień węgielny każdej ze społeczności. Pokazujemy też jak na tym kamieniu zbudować grupę i społeczność. Chcemy dać strategiczne podwaliny każdej osobie, która zechce zrzeszyć społeczność wokół ważnego dla siebie tematu. Staramy się poza merytoryką i case studies dostarczyć kurs łatwy w konsumpcji, ze zdywersyfikowanymi rodzajami materiałów i odrobiną humoru. Mam nadzieję, że po kursie powstanie wiele zaangażowanych społeczności.”

Martyna Żądło, autorka kursu & Digital Marketing Lead 


Zobacz pełny program kursu “Społeczności online” 

 

Facylitacja Online

Facylitacja to kompetencja prowadzenia uczestników przez wybrany proces - niezależnie czy mówimy o cyklicznych szkoleniach, kilkudniowych warsztatach czy jednorazowych spotkaniach z zarządem. Jeśli Twoją rolą jest - lub będzie w przyszłości - projektowanie spotkań, ich facylitacja, ale także dbanie o ich skuteczność, ten kurs wskaże Ci, jak się do tego najlepiej przygotować.

Czego się nauczysz?

 • Dowiesz się, czym jest facylitacja i jakie cele spełnia.
 • Nauczysz się, jak za​​projektować koncept i scenariusz spotkania.
 • Poznasz w praktyce wskazówki oraz narzędzia, które sprawią, że poprawisz efektywność prowadzonych spotkań, ale zwiększysz też satysfakcję uczestników.
 • Zdobędziesz wiedzę na temat doboru i obsługi narzędzi wirtualnych, które możesz wykorzystać na spotkaniach online. 
 • Poznasz częste problemy, które mogą pojawić się podczas facylitacji spotkań wraz z praktycznymi wskazówkami jak ich uniknąć lub jak je rozwiązać. 
 • Dowiesz się, jak się rozwijać jako facylitator i z jakich źródeł wiedzy warto skorzystać

Lekcja: Follow-up, czyli jak podnieść efektywność spotkań po 


Zobacz pełny program kursu “Facylitacja online” 

 

Co możemy Ci zaproponować?

Jeśli nie wiesz, który kurs będzie najlepszy dla Ciebie lub szukasz rozwiązania dedykowanego potrzebom Twojej firmy lub branży -  napisz do nas, a na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie! :) 

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?