0
EN

Blog o marketingu internetowym

Lubię na... Facebooku - o co w tym chodzi?

Przeglądam sobie dwa dni temu Facebookowe wiadomości i widzę, że jedna ze znajomych „lubi na łóżku” - myślę sobie: no tak normalka. Dzień później widzę, że już kilka moich koleżanek „lubi na łóżku”, „lubi na podłodze w kuchni”, „lubi na biurku”…

Chwila zastanowienia - dziwne - czyżby zapanowała w Polsce nagła otwartość i wszystkie kobiety przyznają się gdzie lubią uprawiać seks? Niemożliwe! Szybkie wpisanie w Google powtarzającej się frazy nie przynosi efektu. Odpuszczam. Kolejnego dnia już cały mój Facebook informuje mnie, że „lubi na…”. Dobra, teraz już nie odpuszczę. Tym razem od razu znajduję informację, że chodzi o… walkę z rakiem piersi!

Narzędzia social media Zapisz sięna szkolenie z najpopularniejszych serwisów społecznościowych

Polskie „lubię na…” pochodzi od angielskiego „I like it on” i jest częścią kampanii wirusowej, która zadomowiła się w mediach społecznościowych. Kobiety nie informują gdzie lubią uprawiać sex, tylko gdzie lubią położyć swoją torebkę, tak ważny element bycia kobietą. Cała akcja ma podnieść świadomość dotyczącą zagrożenia i walki z rakiem piersi oraz przypomnieć jak palący jest to problem.

Skąd pomysł na taką akcję akurat w październiku? Powód jest prosty - październik jest oficjalnym miesiącem walki z rakiem piersi (17 października zaś jest oficjalnym Dniem Walki z Rakiem Piersi ustanowionym przez Prezydenta RP). Chorobą, która na całym świecie zabije 10 milionów kobiet w najbliższych 25 latach. W EU co 2 minuty wykrywany jest raki piersi, a co 6 minut jedna osoba umiera z tego powodu (88,5 tys. ofiar rocznie!). Choroba ta jest najczęściej, po raku płuc, występującym nowotworem. Nie oszczędza również mężczyzn - co roku około tysiąca przegrywa walkę o życie (dane: www.europarl.europa.eu). Przyczyną tych przerażających statystyk jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Dlatego tak ważny jest proces informowania o darmowych badaniach i podnoszenia poziomu świadomości w tym temacie - choroba ta ciągle jest tematem tabu.

Rak nie wybiera i może dotknąć każdego z nas (drodzy Panowie - nas też!) dlatego badajmy się - lubmy to! Tutaj chciałem wkleić link do fundacji, która zajmuje się tym temat z prośbą o dotacje, ale nie jest łatwo takową znaleźć :/

Lubię na przykładLubię na przykład

AKTUALIZACJA - 08.02.2011 - NOWA WERSJA GRY: drinki i samochody

AKTUALIZACJA - 06.09.2011 - NOWA WERSJA GRY: cm i minuty na Facebooku

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?