0
EN

Blog o marketingu internetowym

9 najciekawszych kursów social media online

Kursy online są świetną alternatywą dla szkoleń stacjonarnych - i często wyjątkowo przystępną cenowo. Zobacz zestaw najciekawszych kursów online z marketingu w social media, które można znaleźć w Polsce i nie tylko!

1. Kursy online Socjomanii

 

Zobacz: https://socjomania.pl/szkolenia-otwarte

 

Na sam początek nie sposób nie pochwalić się naszymi własnymi kursami online dotyczącymi marketingu w mediach społecznościowych :)

Całe doświadczenie zespołu Socjomanii w pracy z różnymi markami oraz to zdobyte w wyniku przeprowadzonych szkoleń przenieśliśmy do formy kursów online. Dzięki temu szkolenia oparte są na praktycznej wiedzy i mają realne zastosowanie w biznesie

Wśród nich znajdziesz szkolenia online z zakresu:

 

9 najciekawszych kursów online - Instagram marketing - Socjomania

Zobacz opinie o kursie Reklama na Facebooku i Instagramie online!

2. Kursy na licencji Digital Marketing Institute

W Socjomanii prowadzimy też szkolenia na licencji Digital Marketing Institute w formie kursów online oraz webinarów:

DMI - globalny standard certyfikacyjny

Digital Marketing Institute (DMI) to globalny standard certyfikacyjny, z ponad 50 tysiącami absolwentów w ponad 100 krajach. Programy kursów Digital Marketing i Strategy & Leadership zostały opracowane we współpracy z gigantami branży, takimi jak Facebook, Google, Microsoft czy X (Twitter).

Certyfikowany kurs to możliwość przebranżowienia się, awansowania na wyższe stanowisko, uzyskania przekrojowej wiedzy na temat digital marketingu (kurs Digital Marketing) lub strategicznego myślenia i przywództwa (kurs Strategy & Leadership), czy znalezienia nowej pracy. Pracodawcy znacznie chętniej zatrudniają osoby nastawione na rozwój, które poszerzają swoją wiedzę i mogą potwierdzić to wiarygodnym, międzynarodowym certyfikatem.

3. Facebook Blueprint

 

Zobacz: https://www.facebook.com/business/learn

 

To bardzo rozbudowany - i darmowy - zestaw e-learningowych samouczków na temat marketingu na Facebooku i Instagramie, przygotowany bezpośrednio przez Facebooka. Pokrywa zagadnienia od tych podstawowych (korzystanie z kont i rozpoczynanie działań marketingowych na Facebooku i Instagramie), po zdecydowanie bardziej zaawansowane (jak działania reklamowe, katalogi produktów, piksel Facebooka czy analiza działań). 

Uwaga - kurs jest dostępny głównie w języku angielskim, tylko niektóre lekcje zawierają transkrypcję w języku polskim. 

9 najciekawszych kursów online social media - Facebook Blueprint

4. Akademia Twórców YouTube

 

Zobacz: https://creatoracademy.youtube.com/

 

Creator Academy to cały zestaw darmowych kursów online przygotowany przez YouTube dla… twórców treści. O ile materiał nie pokrywa zbyt mocno zagadnień reklamowych stricte dla marek, o tyle dostarcza mnóstwa informacji na temat tworzenia atrakcyjnych treści video dopasowanych do różnych branż i potrzeb, przygotowywania kanału, optymalizacji treści i naszego kanału na YouTube, itp. Według mnie to naprawdę fajny punkt startowy dla każdej osoby zainteresowanej tworzeniem treści video - nie tylko tych na YouTube’a. 

9 najciekawszych kursów online - Akademia Twórców YouTube

5. LinkedIn Learning

 

Zobacz: https://www.linkedin.com/learning

 

To ogromna platforma e-learningowa LinkedIna, w której znajdziesz szkolenia z wielu różnych dziedzin - biznesu, marketingu, narzędzi pracy, fotografii, czy animacji! Wśród tysięcy kursów znajdziesz oczywiście sporo takich, które dotyczą marketingu w mediach społecznościowych - od narzędziowych, dotyczących posługiwania się danymi serwisami - jak Facebook, LinkedIn, czy Instagram - po kursy dotyczące strategii social media, rekrutacji czy planowania działań employer branding.

Kursy są płatne, ale LinkedIn oferuje 1 miesiąc darmowego testowania platformy. 

9 najciekawszych kursów online - LinkedIn Learning

6. Artur Jabłoński - szkolenia z reklamy na Facebooku i Instagramie

 

Zobacz: https://arturjablonski.com/

 

Artur Jabłoński to praktyk prowadzący kampanie digital marketingowe dla wielu firm i założyciel agencji digitalk. Specjalizuje się w social media marketingu i reklamie płatnej w social media i Google’u. To przede wszystkim osoba z ogromnym doświadczeniem i to ten argument powinien przemawiać za skorzystaniem z jego kursów. Artur oferuje dwa kursy online: Skuteczna reklama na Facebooku i Instagramie oraz Reklama na Facebooku i Instagramie dla e-commerce.

9 najciekawszych kursów online - Artur Jabłoński

7. Sprawny marketing - nagrania z konferencji  I <3 Marketing

 

Zobacz: https://sprawnymarketing.pl/szkolenia/

 

Sprawny Marketing od niedawna udostępnia kilka swoich szkoleń w wersji online - między innymi z takich obszarów, jak marketing na Instagramie czy LinkedInie. W ofercie Sprawnego Marketingu znajdziesz również pakiety nagrań video z cyklicznie organizowanej konferencji I <3 Marketing. Największy pakiet to aż 57 wystąpień i 13h materiału video - w tym spora dawka informacji na temat marketingu w social media. Chyba największą zaletą całej konferencji, jak i tego pakietu, jest nie tyle różnorodność podejmowanych tematów, co możliwość poznania różnych punktów widzenia różnych prelegentów. 

9 najciekawszych kursów online - Sprawny Marketing

8. Social Media Now - Kurs online Facebook&Instagram

 

Zobacz: https://kursonline.socialmedianow.pl/

 

Agencja Social Media Now oferuje szkolenie online pokrywające prowadzenie komunikacji marketingowej na Facebooku i Instagramie - od zakładania profili firmowych, przez tworzenie treści, po reklamę i analizę działań. To szkolenie skierowane raczej do początkujących osób, które krok po kroku prowadzi do bardziej zaawansowanych tematów. 

9 najciekawszych kursów online - Social Media Now

9. Infolia - Szkolenie "Marketing w mediach społecznościowych" Pawła Tkaczyka

 

Zobacz: http://socialmedia.infolia.pl/?r=PawelTkaczyk 

 

Osoby Pawła Tkaczyka chyba nikomu w świecie marketingu nie trzeba przedstawiać. Jego szkolenie podchodzi do marketingu w social media od strony strategicznej - doboru kanałów, badania grup docelowych, metod działania, planowania i analizowania efektywności, czy content marketingu. Zdecydowanie warto sprawdzić!

9 najciekawszych kursów online - Infolia Paweł Tkaczyk social media

10. Kursy Udemy

 

Zobacz: https://www.udemy.com/courses/marketing/social-media-marketing/ 

 

Na Udemy znajdziesz mnóstwo kursów online dotyczących zagadnień związanych z mediami społecznościowymi - zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Kursy są rozbudowane i dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach - a oferta Udemy jest niesamowicie szeroka. 

9 najciekawszych kursów online - Udemy

 

Oczywiście kursów dostępnych na rynku jest więcej - nie sposób spisać ich wszystkich. Mam jednak nadzieję, że każdy samouk znajdzie w tym zestawie coś dla siebie.

Czytaj również

blog1 blog2

Na jakim etapie jesteś?